streda 25. júna 2014

5 reasons why to love Andalusia!

Odchod domov na Slovensko sa blíži a začínam mať to depresívno- radostné obdobie. V jednej minúte sa teším, že v tomto krásnom raji stále môžem byť a v druhej mi je ľúto, že sa mi to kráti. Nie je to určite posledný krát tu v Málage ale nevyzerá to tak, že toto leto sa sem ešte dostanem. A čo mi bude chýbať? 
  • Moja univerzita- jednoducho obrovský skvelý kampus, profesionálne vybavenie (grafické programy,  zrkadlovky, kamery...), na každom kroku jablko Apple a super atmosféra. Ak to porovnám s našimi dvoma učebňami a dvoma projektormi tak je to bohužiaľ 100 a 1 (aj keď moju katedru zbožňujem).
  • Prostredie - treba opisovať bývanie 50 metrov od pláže a polohu mesta na pobreží? :/
  • Španielčina - pred rokom som si nevedela predstaviť hovoriť a chápať španielsky jazyk, nevraviac robiť skúšky v tomto jazyku a voilá -  už mám za sebou úspešne 7 skúšok z 9tich a po španielsky!
  • Neustále úžasné počasie - nie je to tak na celom poloostrove ale na juhu zasahuje africký vzduch. Celkovo som videla dážď asi 10 krát a zamračených dní bolo možno 20. Inak slnko a modrá obloha.
  • Španieli - temperament, spontánnosť, priateľské vystupovanie, ochotní pomôcť a proste srandisti :D
Nabudúce pokračujeme s jedlom. Môj outfit je jedným z mojich obľúbených. Kombinácia červenej výraznej sukne a kvetinového topu je svieža a letná. Páči sa vám?  Nezabudnite navštíviť stránku s bazárikom TU a Instagram TU.


 Lately, I´m having depressed-joyfull moments. In one minute I feel blessed and happy to be here in this paradise and in second one I regret that this all is finishing very soon. Although, I know that this is not my last stay in Málaga but it looks like that this summer I will be only in Slovakia. And what I will be missing? 
  • My university -  amazing campus, profesional equipment (graphic programs, cameras, video cameras...), in every step one apple (Mac) and great atmosphere.It is incomparable with our two classrooms and two projectors (alhtough I like my home university).
  • Surroundings - it is necessary to describe that I have a beach around 50 metres from my flat and location of the city on the coast? 
  • Spanish language - before a year I couldn´t imagine to speak and to understand Spanish language without problems, neither to make exams in this language and voilá - I have done 7/9 exams.
  • Constantly amazing weather - weather is not the same in the whole peninsula but here in the south we can feel African air. Generally, I have seen the rain maybe 10 times. Only sun and blue sky. 
  • Spaniards - nature of Spanish people is different. They´re really latinos. Temperament, spontaneity, friendliness, willingness to help - these all are typical features of Spaniards and they´re funny.  
In the next article we continue with a food ;)

Outfit is my favourite one. Combination of red skirt and flower top is fresh and just for the summer. Do you like? Don´t forget to visit and follow Instagram HERE to be constantly informed :) Have a nice wednesday!


 top- H&M,  skirt - Primark, flats - H&M, tote bag - Lindex

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára