utorok 8. júla 2014

Day of chocolate

Vedeli ste, že včera bol Deň čokolády? Existujú dva veľmi podobné sviatky. Deň čokolády a Medzinárodný deň čokolády (ten sa slávi 13.9). Že sa vám to zdá to isté? Mne tiež! Dobrou vecou na tom celom je, že človek by si mal určite dopriať nejakú tú čokoládu tabuľku čokolády a zabudnúť na diéty.
Až do polovice 15. storočia bola čokoláda prístupná len horným tisíckam, teda kráľom, panovníkom a šľachte. V roku 1550 bola čokoláda prvýkrát uvedená na európsky trh a tak aj dostupná bežným ľuďom. Popravde, ja osobne by som si nevedela predstaviť žiť vo svete bez čokolády. Vraví sa, že čokoláda je droga (teda pardón, že cukor je droga) a ja nevravím, že to tak nie je ale nevidím nič zlé na tom aby si človek z času na čas osladil deň. :) Veď poznáte tie dni keď zle spíte a máte pred sebou ťažký deň? Čo vás vzpruží? Mňa zaručene cukor a teda niečo poriadne sladké. Čokoláda je super sladký kúsok, ktorý pomáha odstraňovať napätie a stres a vyvoláva príjemné pocity a pokoj (vďaka hormónom, to isto viete).
Tak Doščokoládovania :)

Outfit je znova elegantný. Využila som obľúbenú sukňu a lá cukrová vata a blúzku, ktorú som uviazala na páse. Mimochodom táto blúzka bude asi súčasťou vecí, ktoré vám posuniem (pribudnú veci TU). Je úplne super ale bohužiaľ mala som ju asi len v tomto outfite raz a nenosím ju. Škoda aby visela v skrini.


Did you know that yesterday was a Day of chocolate? There exist two very similar days. Day of chocolate and  International day of chocolate (13.9). Do you think that it´s the same? I think so too! The best thing is that in these days we should forget of diets and eat some chocolate. 
The chocolate was delicacy only for monarchs, kings and aristocracy until mid of 15th century. In 1550 was chocolate launched on European market for the first time. The chocolate was for the first time available to an ordinary people. Frankly, I can´t imagine world without available chocolate. They say that chocolate is a drug (that sugar is a drug) and I don´t say that it is false but I think there is nothing wrong with a bar of chocolate per day. We have to sweeten our days sometimes, haven´t we? :) Besides, do you know those days when you sleep badly and you have one hard day ahead? What does lift your mood up? For me, the magical ingredient is surely sugar and chocolate. It is small brown thing which removes stress and tension and makes us feel good. So c´mon eat one bar of chocolate! ;)

Outfit is again a bit elegant. Combination of puff skirt and shirt without sleeves is very simple and nice. There is one small detail - the shirt is tied up in waist.What do you think about it? :)

skirt - New Yorker, shirt - H&M, clutch bag- Guess, heels - Deichmann (collection Cindy Crawford)

2 komentáre:

 1. Máš úplně super fotky:3 I blog je super ! Dáme vzájemné sleodvání přes GFC? Já už tě sleduji :-)
  http://twoyounggirlsworld.blogspot.cz/ JSI SUPER! <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj. Dakujem pekne :) Tesim sa, ze sa paci. Jasne, uz ta sledujem :)

   Odstrániť