utorok 12. augusta 2014

Bratislava - Small/Big City

Bratislava. Mesto, ktoré vyvoláva rôzne pocity. Hovorí sa nevraživosti medzi západom a východom. O tom akí sú Bratislavčania namyslený na vlastný pôvod. Ja si to nemyslím! 

Nie som priamo z Bratislavy ale už tretí rok v nej študujem a roky predtým som do Bratislavy chodila či už na výlety alebo za prácou. Odjakživa sa mi Bratislava páčila ako mesto a keďže sa nachádza len hodinku cesty od môjho rodného mesta mala som ju vždy čoby kameňom dohodiť. Je jasné, že Bratislava ako hlavné mesto našej malej krajiny má všetko. Krásne historické centrum, pamiatky, históriu, zábavu, kultúrne vyžitie, nákupné centrá ale aj časti kde by sa človek v noci bál čo i len prejsť a špinavé uličky. 

Bratislava je však centrom. Miestom odkiaľ si to človek môže namieriť na výlet do Viedne, do Budapešti, do Prahy, či do Varšavy. Ideálne miesto na dovolenku, takú tú trochu odlišnú od All Inclusive pobytu pri Stredozemnom mori. Poznám množstvo cudzincov, ktorým sa Bratislava páči a nielen kvôli jej strategickej polohe. No na jednom sa zhodnú takmer všetci Bratislava ešte potrebuje množstvo vylepšení na to aby sa stala naozajstným turistickým miestom. Najmä tých infraštrukturálnych. 

Mimochodom posledný zážitok, ktorý sa mi vryl do pamäti tu v Bratislave bola jazda nočným N53. Šofér išiel cez centrum mesta a cez všetky naše milované výmole asi 70km/h a dvere pre nastupujúcich nenechával otvorené dlhšie ako 4 sekundy. Zážitok za všetky drobné! :D 

A čo vy a Bratislava? Žijete v nej? Páči sa vám? Ste rodený Bratislavčan? :)
Mám na sebe nové šortky z H&M-ka a top zo Shany. Možno ste si všimli, že milujem modrú farbu. Plátenky sú podľa mňa skvelou voľbou na turistické prechádzky.


Bratislava. Do you know our small/big capital city? Bratislava is geographicalnly more or less in the centre of Europe. And has a perfect strategic locality for trips. From Bratislava you can get in one hour to Vienna, in two hour to Budapest, in couple of hours to Prague and to Warsaw
In Slovakia, there are millions of different opinion about Bratislava and Bratislava citizens. They say that there are conflicts between west part and east part of Slovakia. 

I´m not from Bratislava but I study here for three years and years before I was coming here for trips or for work. I´ve always like Bratislava mainly because it is located one hour from my birth city.  
Bratislava has for sure everything what one capital city should have. Gorgeous historical centre, monuments, history, entertainment, culture events, shopping centre but also parts where it is a bit dangerous or dirty streets. I have to say that I know a lot of strangers who love Bratislava and not only because of her perfect locality. But all of them agree on one thing - yet Bratislava need a lot of improvement to get a status of real touristic place. 

Anyway my last experience from Bratislava which is impossible to forget was a ride in night bus number N53. The driver went through the centre of the city and through our dear potholes incredibly fast... was like 70km/h and he left doors open around 4 seconds. What an experience! :D 

And what about you? Do you know Bratislava? Have you visit Bratislava? :)
I wear new shorts from H&M and top from Shana. You could´ve noticed that I love blue color. Sandshoes are perfect option for walks. 


shorts - H&M, top - Shana, shoes - Primark, bag - Mis Caprichos(Granada), watches - Fossil


Pridávam zopár fotiek Bratislavy.

I add several photos of Bratislava :) 
 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára