štvrtok 18. septembra 2014

Madrid

Celý výlet do Španielska sa začal netradične (alebo tradične?) na poslednú chvíľu. Dlhšie sme uvažovali o tom či ísť alebo neísť. Išlo totižto o svadbu priateľovej sesternice. Pozvaní sme boli už dlho a šaty (tieto) som si kupovala ešte v januári. No ako to už býva "človek mieni, život mení" a nakoniec to vyzeralo tak, že sa nikam nejde. V piatok na obed sme sa konečne rozhodli. Ide sa! To bol verdikt. A teraz čo? Lietadlo letí v sobotu ráno o 7 a ešte k tomu z Viedne. V tú noc sme spali asi 3-4 hodiny, s tým, že nás čakala perná svadobná sobota. 

Vynechám komentár k tomu ako sme už v ten deň nespali nič a prišli sme priamo do svadobného šialenstva. Svadba naozaj stála za to! Na svadbe som nezažila takmer žiadne zvyky. Prvou zmenou bolo to, že tento obrad začínal až podvečer a svadobný pochod vystriedali flamenco speváci. Španielsku svadbu zvýrazňoval aj zvuk neúnavného kmitania vejárov žien. Po obrade nastala oslava. A to znamená - množstvo ale naozaj množstvo jedla a pitia. Zahŕňajúce predjedlá, ryby, mäsá, morské plody... Nevesta bola nádherná a všetci svadobčania vyobliekaní ako sa patrí. No kto by čakal nejaké tie po-polnočné šaty, nedočkal by sa. Možno aj preto, že sme dojedli okolo tretej ráno a potom už len gratulácie a šup na svadobnú párty. Celá diskotéka len pre hostí... bodaj by nie keď nás bolo 500!!! Takmer všetky generácie končili až okolo siedmej ráno, pričom niektorí to ešte ťahali aj dlhšie. Hlavne teda nevesta a ženích. Veď predsa bol to ich deň! Zo svadby som spravila len pár fotiek a potom sme si už len užívali zábavu :)

Predĺžený víkend sme zakončili v Madride, odkiaľ sme leteli naspäť do Viedne. Aj keď som strávila rok v Španielsku akosi neostal čas alebo príležitosť vidieť Madrid. Aj keď sme tam na teraz strávili len niekoľko hodín veľmi sa mi páčil. Očarili ma obrovské a honosné budovy. Človek sa tam cíti ako panáčik z Lega. :) 
Na cestu som zvolila letný outfit. Obyčajný biely top som doplnila šortkami, ktoré som splašila v Textilehouse a plátenkami. A hor sa na Madrid! :)


Entire trip started unexpectedly. For a longer time we were thinking about this idea. The thing was, if to go or not. We wanted to go there mostly because of the wedding of my boyfriend´s cousin. We have been invited for a time and my dress (this one) was bought in January. At the moment it looked like that we are not going anywhere. However, on the Friday´s afternoon we have decided to go! We had our flight scheduled on the Saturday at 7am from Vienna. You can imagine that we slept about 3 or 4 hours that night. But the wedding was definitely worth of everything!

Wedding started at early evening. The typical wedding march was replaced by live flamenco group. It was clear that the wedding is in Spain because of the tireless oscillation of women fans. Time for a party has come right after the ceremony. That means - big but really big amount of food and drinks (included shrimps, sea food, fish, meat, Spanish ham and lot more). Bride was gorgeous and all wedding guests were beautiful and elegant. Dinner finished around 3am and was followed by a wedding party. Entire discotheque only for us - guests - of course we were 500! Almost everybody finished the night around 7am and a lot of them stayed there even more time. Mainly husband and wife. Though it was their big day!

Our trip has finished in Madrid from where I have a lot of pictures. Although, I have been in Spain during one year, I didn´t have time or occasion to visit the capital city Madrid. We spent in Madrid only a couple of hours but I like the city a lot. One thing which attracts me in Madrid the most are buildings and architecture. All huge and richly decorated. One feels there like a figure from Lego. :)
My travel outfit consisted from a basic white top and from shorts. All accessorized with a green sandshoes. Perfect outfit for exploring Madrid! :)
   top - H&M, shorts - from second hand, shoes - Puma, 

 A jedna fotka sály v ktorej bola svadobná hostina.
One pic of the sala where the wedding banquet took place

1 komentár:

  1. Krasne fotky

    -budu rada když se podivaš na muj blog, a třeba i neco okomentujes http://christmas-queen.blogspot.cz/

    OdpovedaťOdstrániť