štvrtok 25. decembra 2014

Christmas markets

Boli ste tento rok na Vianočných trhoch? :) Vôňa medu, vareného vína, punču a lokší je pre mňa nezameniteľným znakom, že sa blížia Vianoce. V Bratislave ma bežne pri ceste do školy doslova ovalili všetky tieto vône z trhov. Ale s trhmi a Vianocami sa spája aj výzdoba a svetielka. So všetkými tými svetielkami pôsobia mestá krásne a útulne.Keď hovorím o vianočnej výzdobe miest veľmi sa mi páči to, že v niektorých mestách sveta vianočné osvetlenie každoročne menia. V Nitre ani v Bratislave som nejaké veľké zmeny nepostrehla už roky, čo je pre mňa nepochopiteľné. Veď nie je skvelé sa prechádzať podvečer krásne rozsvieteným centom mesta? :)

Mimochodom takýmto mestom kde každoročne menia osvetlenie na hlavnej ulici a doslova sa snažia každoročne pôsobiť viac pompéznejšie je Málaga. Áno, moje milované mesto na juhu Španielska. Musím povedať, že tento-ročná výzdoba na Calle Larios (hlavná promenáda) je asi najviac pompézna ale aj najviac šokujúca výzdoba akú som kedy videla. Veď urobte si názor sami. :) Have you visit any Christmas market this year? :) Scent of honey, mulled wine, Christmas punch or lokša (typical salted pancake from middle Europe) is for me irreplaceable sign that Christmas is coming. Entire December this scent were literally punching me to the face every time when I walked to my university (since my university is in the centre of city). And what more is typical for Christmas? For me it is Christmas decoration and all lights. With all those lights the city looks so cozy and beautiful. When I speak about decoration of cities I really love that some cities are changing decorations every year. In Nitra and Bratislava (Slovakia) I haven´t noticed any changes for years, which is surprising for me. It is not amazing to go for a walk through the centre of the city which is illuminated with Christmas decoration? :) 

Anyway, one of those cities in which they are changing Christmas light on the main street is Málaga (Spain). I think that they are trying to let people breathless with a pompousness of all decoration there. I have to say that this year´s decoration at Calle Larios (main street) it hugest and most shocking I have ever seen in my life. But let´s see photos and make your own opinion. :)
 
Vienna / Strasbourg
Bratislava / Prague
Budapest / Krakow
Madrid / Brussels
Málaga - Calle Larios
Málaga - Calle Larios 2013Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára