štvrtok 15. januára 2015

AliExpress rules

Trošku som sa zbláznila! 
Pýtate sa prečo? Lebo som navštívila stránku AliExpress a pozabudla som sa tam. Samozrejme väčšina vecí tam je za minimálnu sumu ( možno aj preto sa neviem udržať).

Možno máte pocit, že je to z Číny a bohvieaké to bude - ÁNO máte pravdu môže vám domov prísť aj nepodarok. A aj preto som vám spomínala tu aj tu aj tu aj tu, že je veľmi dôležité pozrieť si recenzie. Momentálne je už takmer železnou pravidelnosťou, že ľudia pri písaní recenzií pridávajú aj fotky (pretože poznáte to papier, v tomto prípade internet, znesie veľa ale realita je realita). Na fotkách môžete ľahko vidieť ako produkt naozaj vyzerá a vďakabohu aj to aký je to materiál a ako sedí na postave.

Takže zlaté pravidlo znie - NEKUPUJTE predtým ako si prečítate recenzie na konkrétny produkt! Vyhnete sa tak sklamaniu... a to pri nakupovaní nie je bohviečo, všakže? :) Máme tu aj druhé pravidlo, a to-ZMERAŤ SA! Neklikajte bezhlavo na veľkosť S toho krásneho saka ak nosíte veľkosť S. Čínske rozmery sú rozdielne a Číňanky sú malé ženy tak sa môže stať, že vám príde domov vec, ktorú navlečie akurát tak 10 ročné dievčatko. Vždy máte v opise produktu tabuľku aké sú reálne rozmery vecí a aj sami predajcovia na to upozorňujú.

A teda ak sa pýtate čo som si objednala tak toto. Kopu bižutérie. A na malú inšpiráciu nasledovné fotky mojej (zatiaľ) objednávky. :)

I´ve got crazy! 
Are you asking why? Because I browsed through AliExpress page and I passed a bit. Of course, everything there is for a minimum of price so maybe because of that I couldn´t resist. 

Perhaps you have feeling that everything there is from China and probably wil be a bit shity- well, YES, you´re right that it is from China and you can get a thing which is totally different from a photo. Mostly because of this, I´ve written here and here and here and here, that is very very important to read reviews. Luckily, now it is common that reviewers add photos of products too (because you know it, paper - or in this case internet - can handle a lot but reality is reality). On the pictures you can easily see how the product looks like and fortunately what material it is made of or how it fit on the body.

So the golden rule is - Don´t buy things without reading reviews! You´ll avoid disappointment, which is not very popular feeling when we are shopping, right? :) The second golden rule is to measure you! Don´t get crazy about all of beautiful things and don´t click at the size S of that cute jacket if you in reality wear size S. Chinese sizes are a bit different and Chinese women are small. Like this can easily happen that you will unpack from you order a piece which could wear only 10 year´s old girl. In the description of clothes there is table of real sizes so just take a measuring tape and make it properly. 

Though, if you ask what I´ve ordered here is answer. As a small inspiration, I´ll get following. :)  
Tak čo inšpirovali by ste sa mojím výberom?
Would you inspire by my shortlist?


4 komentáre:

 1. Písala som niečo podobné: http://battyamnesia.blogspot.sk/2015/01/nakupovanie-cez-ebay-aliexpress-moje.html
  Avšak recenzie nie sú zárukou. Mne sa stalo napr., že recenzie boli aj záporné a predajca, odpovedal štýlom... to nie je môj problém, to nič nerieši atď.. mne však za tovar peniaze bez problémov vrátili a nemusela som ho ani posielať naspäť.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno s tým súhlasím, že recenzie nie sú všetko. Ale zase tam treba aj trošku rozmýšľať a byť doslova psychológ, že čo to tam tí ľudia vlastne píšu. Ja vždy krútim hlavou nad recenziami typu veci sú mi malé a podobne a pritom majú predajcovia uvedené rozmery a upozorňujú na to nech si to ľudia premerajú a neobjednávajú bezhlavo pretože čínske veľkosti sú predsalen iné. A preto tie recenzie môžu byť negatívne ale preto, že tí ľudia si to vlastne spôsobili sami. Čo už no. :) Ale super je to, že v poslednej dobe sú pri recenziách aj fotky a dá sa ľahko vidieť ako vecičky vyzerajú. Je to každopádne individuálne...

   Odstrániť
  2. No mne sa už tiež stala taká vec, že mi boli malé a to čínske S oblečiem bez problémov. Toto by však bolo dobré prváčke na základnej a dokonca mi všetky nite popraskali ako som si to obliekla :D Pritom veľkosť bola uvedená XS to M. Ale hlavne, že to pre mňa dobre dopadlo :D

   Odstrániť
  3. To bude tou individualnosťou. Zlyhávajú aj predávajúci ak nenapíšu pravdivé info a podobne. Ale hej hlavné je, že to dopadlo dobre :)

   Odstrániť