piatok 2. januára 2015

Outfit

Tento outfit samozrejme nebol odfotený tento týždeň. Je zhruba z polky decembra keď sme tu mali vlnu tepla. Bohužiaľ nateraz to vyzerá tak, že sa moje sukňové obdobie tu a tu skončilo... (teraz uprednostňujem teplo a ešte raz teplo).

Minule som sa zamýšľala nad tým aké hrozné musí byť, najmä teraz, nemať domov. Väčšinou každý prechádza po vonku zakrytý od hlavy po päty, čiže kompletná výbava šál - čiapka - rukavice, mysliac na to ako príde domov a priloží si nohy k radiátoru (alebo žeby som takto myslela len ja? :D ). Oni však nemajú kam ísť, nemajú domov a nemajú ten teplý radiátor na ktorý by si vyložili nohy, nemajú dokonca ani obyčajnú rýchlovarnú kanvicu aby si spravili čaj. 

Keď občas vidím ľudí, ktorí domov nemajú, ponevierať sa bez cieľa po uliciach, zíde mi na um myšlienka aký osud majú títo ľudia a hlavne to čo ich ženie vpred. Neviem si predstaviť čo by som robila ja na ich mieste. Mnohí si hovoria, že určite si títo ľudia za to môžu sami. Pravdepodobne niektorí áno, no sú istotne aj takí, ktorí sa tam dostali nešťastnou náhodou. Keď vidím týchto ľudí na ulici pýtať peniaze je mi ich vždy hrozne ľúto a ešte viac ak majú nejaký handikap... neviem možno som až príliš naivná. Každopádne, často si kupujem časopis NotaBene, ktorí predávajú ľudia bez domova (stojí 1,40€ a polovica z každého predaného výtlačku ide pre predajcu). Toto sú presne tí, ktorí sa snažia so svojím životom ešte niečo urobiť, aj keď nie je ľahký a za to im veľmi fandím. Aj vy takto podporujete ľudí bez domova? :)


Picture of this outfit was taken in middle of December, when we had warmer weather. It looks like that my skirt period from here and here has finished (in these days I prefer warmer clothes and complete equipment - gloves, scarf and hat). I was thinking about people who don´t have home. Most of us is passing trough streets covered from head to toe thinking about hot radiator in our home. But they don´t have place where to go, they don´t have home or hot radiator where they could heat up their cold hands. From time to time I see these people walking in the city (only with one bag in hand, in which are probably all they belongings) without any purpose.

I was thinking about them and about what is pushing them forward. I can´t imagine to be in their place, I really don´t know what I would do. A lot of people think that these people are responsible of their hard life of the situation that they ended in the street. Probably some of them yes, but for sure there are people who ended on the street only by a misfortune. I always feel pity when I see some of them asking for money on the street and even more when they have any handicap... maybe I´m too naive. But I admire those who are selling magazine NotaBene (magazine who are selling people without home and they are getting half of price of every sold magazine... of course they have to be sober, clean and nice). I like to see that there are people, who don´t give up despite of their hard life. Do you support somehow people without home? :)

top- H&M, skirt - H&M, tights - H&M, heels - Deichmann (Cindy Crawford collection), watches - Fossil

2 komentáre: